SANAL OFİS

Sanal Ofis Nedir?

Şirket/mükellefiyet açılışı için vergi dairesine bir adres bildirmeniz gerekir.  Fakat siz ofisi pek kullanmayan, işlerini genelde ofis dışında yürüten bir mükellef olarak yüksek maliyetli bir ofis/iş yeri kiralamak istemezsiniz. İşte tam bu noktada biz devreye gireriz. Kira kontratı yerine geçen “ Yasal adres barındırma sözleşmesi” ile ofisimizi yasal adres olarak resmi kurumlara bildirirsiniz ve artık yasal bir iş adresiniz olur. Üstelik siz ofis dışında işinize odaklanırken kargo/posta ve davetsiz misafirlerinizi düşünmenize gerek kalmaz, onlarla biz ilgileniriz. Müşterileriniz ya da takım arkadaşlarınızla yapacağınız toplantı ve görüşmeler için deniz manzaralı toplantı odalarımızı kullanabilirsiniz. Ayrıca talebiniz doğrultusunda size 0216 ile başlayan sabit telefon numaranı tahsis edilir. Dışarıda olsanız bile çağrılarınızı cep telefonundan cevaplayabilirsiniz.

Sanal ofis

Maliyet ↓

Maliyetleri minimuma çekmenin en iyi yolu. Aylık sadece 180 TL ödeyerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz

Toplantı Salonu

İhtiyaçlarınız doğrultusunda toplantılarınızı organize edin

Komisyon yok

Tek bir fatura ile tüm hizmetlerden faydalanın ve komisyon ödemeyin

Posta Kargo

Siz ofiste değilseniz biz varız! Kargo ve postalarınız telsim alınır, size hemen bilgi verilir.

Kurumsal Kimlik

Kartvizit, web sitesi ve faturalarınızda gösterebileceğiniz prestijli bir iş adresiniz olur

KDV Avantajı

Ödemeleriniz karşılığında alacağınız faturanın KDV'sini indirime konu edersiniz. Ayrıca stopaj vergisi ödemezsiniz

Neden Sanal ofis

 • Düşük maliyetlidir.
 • Yasal adres olarak gösterebilirsiniz.
 • Merkezi konum (Yerimiz Kadıköy Rıhtım’dadır.)
 • Posta ve kargolarınızın teslim alınıp muhafaza edilir.
 • Toplantı salonu veya kısa süreli ofis kullanım imkanı sağlar.
 • Sekreter-servis elemanı gibi ekstra personel istihdam etmez, bunun maliyetlerini üstlenmezsiniz.
 • Stopaj vergisi ödemezsiniz.
 • Kartvizit/web sitenizde gösterebileceğiniz  prestijli bir ofis adresine sahip olursunuz.
 • Fotokopi, tarayıcı, internet erişimi gibi ofis ekipmanlarını kullanabilirsiniz.
 • Ofis kurulumu için başlangıç yatırımı, mobilya, depozito gibi masraflara katlanmak zorunda kalmazsınız
 • Adınıza 0216  yada 0850 ile başlayan telefon numarası tahsis edilir.

sanal ofis ile firma imajınızdan ödün vermeden dilediğiniz yerden çalışabilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

Evet yasaldır. Ülkemizde şirket kurulumu için sabit bir adres bildirmeniz gereklidir. Bu adres ister kiraladığınız klasik bir ofis olsun ister home ofis olsun isterse sanal ofis firmasının adresi olsun değişen bir şey yoktur. Vergi dairesi ve maliye açısından tebligat yapılabilecek bir adresin olması yeterlidir. 

Düzenlediğimiz sözleşme ile birlikte vergi dairesine açılış için başvuru yaparsınız. Açılış yoklamasının hangi gün yapılacağına dair size bir mesaj gelir. Bunu biz bildirirsiniz ve biz de bağlantılarımız sayesinde o gün hangi saate yoklamanın yapılacağını öğrenir ve sizi o saatte davet ederiz. Yoklama görevlisi gelir uzmanı gelir ve yaklaşık 5 dakika içinde işleminiz tamamlanmış olur.

İşyeri olarak kullanılmak amacı ile kiralanmış taşınmazların brüt kira bedelleri üzerinde uygulanan vergi türüdür. Bu vergi türünü yani kira stopajını kiracı vergi dairesine öder. Fakat bu durum kiraya verenin vergi mükellefi olmadığı koşulda geçerlidir. Sanal ofis hizmetinde ise kiraya veren firma da mükellef olduğundan size KDV’li fatura kesmek zorundadır. Ve bu durumda kiracının stopaj ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar.

Örnek bir olay üzerinden durumu izah edelim. Örneğin 2.000 TL’ye bir ofis kiraladınız. Brüt kira 2000*1.25=2.500 TL’dir. Stopaj vergisi oranı %20’dir. 2.500*0,20=500  TL stopaj vergisi ödersiniz.(Sanal ofis ile bu tutar ödenmez)

Home ofis çalışmayı düşünüp evinizin bir odasını ofis olarak gösterip 1000 TL’lik bir kontrat yapmanız durumda bile 250 TL vergi ödersiniz ki bu tutar bizim sanal ofis ücretimizden daha yüksektir. Ayrıca kurumsal imajınızdan ödün vermiş olup Sanal ofis ayrıcalıklarından da yararlanamamış olursunuz.

Habersiz gelen bir misafiriniz olursa anında sizi arar bilgi veririz. Müsaitseniz ve gelecekseniz misafirinizi toplantı odasında siz gelene kadar ağırlarız. Gelemeyecekseniz de sizin ofis dışında olduğunuzu belirtiriz. Ziyaretçinize içecek birşeyler ikram eder sonrasında yolcu ederiz.

Standart Sanal ofis paketi ile size aylık 4 saat toplantı salonu kullanım hakkı verilir. Mümkünse bir gün öncesinden bizi arayarak rezervasyonunuzu yaptırarak tolantınızı gerçekleştirebilirsiniz. 4 saatlik kulanım hakkını artırmanız da mümkündür.

Bize ulaşın

Rasimpaşa Mah. Rıhtım Cad. No:80
Kadıköy/İstanbul

(0216) 706 46 16

info@ofispartner.com