Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur ?

Şahıs şirketi kurmak isteyenler için en kolay ve en uygun yöntemleri bu yazıda anlatacağız. Bireysel şahıs şirketinizi nasıl tamamen ücretsiz açabileceğinizden de bahsedeceğiz. Bu yazıyı okuduktan sonra şahıs şirketi kurmanın avantajlarını, dezavantajlarını, maliyetlerini, vergi yükümlülüklerini ve gerekli belgeleri öğreneceksiniz. Ayrıca, şahıs şirketi kurmak için hangi yöntemi seçmeniz gerektiğine karar verebilecek ve nasıl Bedava şahış sirketi kurabileceğinizi öğreneceksiniz.

Şahıs Şirketi Nedir ?

Şahıs şirketi açmak çok basittir. Kavramın içinde ‘şirket’ kelimesi geçiyor ama aslında tam olarak şirket diyemeyiz. En basit tanımıyla fatura kesebilen bir kişidir şahıs şirketi. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için ‘Şahıs Şirketi Nedir?’ yazımızı okumanızı öneririz.

Şahıs şirketi kuruluşunun yolları nelerdir?

Mali müşavir ile kuruluş​

Bir mali müşavire gidersiniz ve şahıs şirketi kurulumu yapmak istediğinizi belirtirsiniz. Mali müşavir sizden açılış işlemleri için (2024 yılı) 2.000- 4.000 TL arası bir tutar talep eder ve muhasebe işlemlerinin yürütülmesi için ise aylık ne kadar ücret istediğini söyler. Anlaşırsanız 2-3 sayfalık bir sözleşme imzalarsınız. Beraber notere gidip mali müşavire vekaletname verirsiniz ve mali müşavir birkaç gün içinde şahıs firmanızın açılışını yapar. Dilerseniz size vergi levhasının bir örneğini mail ile veya whatsapp’tan gönderir.

E-devlet üzerinden şahıs şirketi nasıl kurulur:

 E-devletten kendiniz şahıs şirketi kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. E devlet ile şirket kurmak isterseniz buraya tıklayarak adım adım resimli olarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Fakat e devlet yöntemi ile kurmanızı önermiyoruz çünkü kuruluş aşamasında sistem size bazı teknik ve zor sorular sormaktadır. Örneğin Nace kodu, stopaj vergisi ödeme sıklığınız , şirketin kurulacağı adres ve vergi usulü gibi sorular ile karşılaşacaksınız. Bu soruların cevabını vermeniz kolay değil, çünkü yapacağınız işe göre değişen ve uzmanlık bilgisi gerektiren teknik konuları bilmeniz gerekmektedir. Ve maalesef yanlış bilgi verirseniz büyük cezalarla karşılaşabilirsiniz. Mesela nace kodu yanlış bildirmek usulsüzlük cezası gerektir. Veya İşe başlamayı 10 gün içinde bildirmezseniz yine vergi dairesi tarafından size ceza kesilecektir. Maliye bakanlığı size online ortamda şirket açma fırsatı tanımış fakat şirket açılış işlemini en basit düzeye indirgeyememiş. Bu nedenle e devletten şahıs şirketi açılışı önermemekteyiz.

En iyi ve Tamamen ücretsiz olan yöntem – Nasıl Ücretsiz Şahıs Şirketi Kurulur

Ofis Partner olarak biz şahıs şirketinizi ücretsiz olarak açmanızı sağlıyoruz.

Sanal ofis hizmetimizi tercih eden  tüm müşterilerimiz şirketini ücretsiz açabilir. Sanal ofis nedir bilmiyorsanız buraya veya Sanal ofis fiyatlarımızı görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz

Size Neler Sunuyoruz

Vergi levhasında ve faturalarınızda kullanabileceğiniz yasal iş adresiniz oluyoruz. Üstelik %40 indirim fırsatı ile.

2000-4000 TL tutan şirket açılış masraflarınız biz karşılıyoruz. (Anlaşmalı muhasebecilerimiz ile çalışmanız durumunda)

Bir günde şirketinizi açıyoruz. Aynı gün fatura kesebilirsiniz.

Şahıs Şirketi Kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Sizin adınıza tüm işlemleri yapıyoruz.

Hatta açılış işlemlerinizden sonra ilk faturanızı nasıl düzenlemeniz gerektiğini bile size uygulamalı olarak gösteriyoruz.

Sizde hemen aşağıdaki formu doldurun ve hatalı işlem yapma riskine girmeden , hiçbir açılış ücreti ödemeden şirketinizi kurun.

İçindekiler